חדרי אירוח

חדר אוכל

מרכז תרבות ופעילויות

מרכז לימוד

מחשבים וספריה

מרכז תרפיה

מלונית

החזון שלנו הוא להקים בית זמני חם, אוהב ותומך לילדים חולים ולהוריהם, כדי לסייע, ולו במעט, על סבלם בתקופת המחלה, האשפוז, ובתקופת הטיפולים הרפואיים.

המלונית תהווה בית החלמה לילדים חולי סרטן המגיעים לביה"ח רמב"ם, מהישובים הרחוקים לאשפוז יום ולטיפולים אינטנסיביים, ונאלצים לנסוע מדי יום מרחקים כאשר הם כאובים וסובלים.

כמו כן המלונית תאפשר למשפחות שילדם מאושפז לאורך זמן אתנחתא בתקופה הקשה, בה הם נאלצים לשהות ימים ולילות בבית החולים וכן להתמודד עם נסיעות ארוכות ומתישות.

מטרתנו היא להקים מקום בו המשפחות יוכלו ללון, לאכול, ליהנות ממגוון פעילויות תומכות ולקבל כוחות להמשיך בטיפול המסור והמאתגר בילדם. 

מרכז איחולים יהיה בית אירוח איכותי ומזמין בן 5 קומות, שיבנה על גבי מבנה קיים המיועד לשימור, מרחק של דקות ספורות הליכה מבית החולים רמב"ם. החדרים יעוצבו בקפידה תוך מתן תחושת נוחות ופרטיות למתארחים.

שאיפתנו היא כי מרכז איחולים יהווה בית זמני לחולים ובני משפחותיהם, מקום בו יוכלו להניח את הראש וכן מקום שיאפשר פסק זמן ואתנחתא למילוי מצברים בתקופה קשה ומאתגרת זו בחיי המשפחות.

מרכז איחולים ינוהל ויתופעל על ידי צוות מקצועי בשילוב מתנדבים שיתרמו מזמנם וממרצם.

בתוכנית:

  • 15 חדרי אירוח לחולים ולבני משפחותיהם.
  • חדר אוכל – שיספק ארוחות מבושלות.
  • מרכז תרבות ופעילויות חברתיות אשר יופעל מידי יום ויועברו בו פעילויות מאורגנות ומובנות מראש.
  • מרכז לימוד – חדר מחשבים וספריה- בו הילדים ובני נוער ילמדו וישלימו את החומר הלימודי החסר.
  • מרכז טיפולי – שיתופעל על ידי עובדת סוציאלית ומטפלות רגשיות.

בבית חולים רמב"ם הוא בית החולים הגדול ביותר בצפונה של ישראל ושוכן בחיפה, במתחם בית החולים נמצא גם בית החולים לילדים על שם רות רפפורט שנותן שירות לכל תושבי הצפון. מדי שנה מתגלים בישראל כ 450 ילדים שלוקים במחלקת הסרטן בטווח הגילאים שבין 0-18,  לאור התקדמות הרפואה כ 80% מהם מתרפאים.

במהלך עבודתה הקהילתית של עמותת לב ח"ש, נחשפנו לא פעם למצוקתן של משפחות ילדים ונוער חולי סרטן  ומחלות ממושכות המתמודדות עם השגרה המתישה של שהות לצד מיטת יקיריהן המאושפזים לתקופות ארוכות.

מציאות זו קשה עוד יותר כאשר מדובר במשפחות אשר מתגוררות בקו העימות, ביישובי הפריפריה ובמקומות המרוחקים מהמרכזיים הרפואיים בחיפה.

לצערנו בין האשפוזים, ילדים חולי סרטן נאלצים להתמודד עם טיפולי יום אינטנסיביים, כימותרפיים או ביולוגים המתפרסים על מספר ימים ואף עד שבועיים, ילדים אלו  עושים דרכם יום –יום מיישובי הצפון לחיפה, על מנת לקבל טיפול רפואי הכרחי, הטיפול נמשך מספר שעות ובסיומו הילדים חלשים וכאובים חוזרים לביתם וכך שוב ביום למחרת.

הנסיעות הארוכות לעתים בתחבורה ציבורית וההמתנה בבית החולים מקשות על תהליך ההחלמה, מתישות ופעמים לא מעטות גורמות לייאוש בקרב החולים הצעירים והוריהם.

כמו כן משפחות המטופלים שמאושפזים לטווח ארוך מוצאים את עצמם לעיתים קרובות בלי מקום לינה קרוב במחירים אפשריים והם נאלצים ללון בבית החולים או לנסוע מרחקים מדי יום ביומו, כמו גם משפחות דתיות ללא פתרון בשבתות וחגים

מצוקה זו הובילה אותנו להחלטה ליזום את הקמת מרכז "איחולים"

רוצים להיות גם חלק מהעשייה?